TADAM 🙂

Udało się 🙂 Po pół roku rozmów, projektów, ustaleń  ODN SWP  wypuszcza na rynek nowy produkt, którego mam zaszczyt być koordynatorem 🙂 Akademię Dwujęzyczności 🙂

Akademia Dwujęzyczności to cykl szkoleń dla nauczycieli polonijnych, czyli wszystkich osób, które pracują z dziećmi po polsku na obczyźnie 🙂 Cykl, to cztery weekendowe szkolenia,  podczas których nauczyciele dowiedzą się „co – nieco” o rozwoju mowy dziecka dwujęzycznego, mózgowej organizacji funkcji językowych, technik stymulacji, zaburzeń rozwoju, ale także o doborze literatury polonijnej oraz o sposobach pracy z tą literaturą w klasach młodszych i starszych.

Kadra?

Oczywiście, najlepsza 😉

prof. Jagoda Cieszyńska – psycholog, logopeda; od 15 lat zajmująca się tematem dwujęzyczności oraz od 35 lat zajmująca się dziećmi. Twórca symultaniczno – sekwencyjnej nauki czytania.

dr Elżbieta Ławczys – logopeda, językoznawca; od 8 lat mieszka poza Polską, gdzie zajmuje się pomocą rodzicom dzieci dwujęzycznych, pisze bloga o dwujęzyczności, autorka wielu pomocy dla dzieci. Mama trójki dwujęzycznych dzieci.

Katarzyna Czyżycka, czyli ja we własnej nieskromnej ostatnio osobie 😉 logopeda – terapeuta dzieci dwujęzycznych z zaburzeniami mowy 😉

Anita Borghese – terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju oraz nauczyciel  w szkole międzynarodowej w Lyonie we Francji.  Pracuje z dziećmi dwujęzycznymi.

collage

Szkolenia, oczywiście, są bezpłatne, a dostajecie od nas mnóstwo wiedzy PRAKTYCZNEJ. I przede wszystkim – realizowane są przez doświadczony ośrodek z kadrą, która pracuje na co dzień z dziećmi polonijnymi – jesteśmy tacy, jak Wy! – pracujemy poza Polską, znamy Wasze problemy i wiemy z czym się zmagacie jako nauczyciele języka mniejszościowego.

Co będziemy robić?

Dyskutować, prowadzić warsztaty, wykłady, ale też po prostu rozmawiać i szukać wspólnych rozwiązań. Czy warto? To wie każdy, kto kiedykolwiek pojawił się na warsztatach którejś z nas: mnóstwo pozytywnej energii i wiadomości – to mamy dla Was przygotowane.

Jedyne co, to cały czas zastanawiamy się: gdzie warto zrobić pierwszą edycję Akademii? W Wielkiej Brytanii czy Irlandii? Odpowiedzcie, proszę w ankiecie.

A za tydzień wszystko będzie jasne 😉

logo_akademia_dwujezycznosci3 (2)

Podziękowania dla Ani Jamy – Wach z printoteka.pl za logotyp Akademii 🙂

Nie ma komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress