Jest!

Wreszcie się pojawił skrypt, który zapowiadałam Wam już w maju:)

zanim....

„Zanim zacznę czytać…” to zbiór wskazówek tego, co powinno umieć dziecko zdrowe przed rozpoczęciem nauki czytania.

W skrypcie znalazło się 68 stron wiadomości.

wpis

Skrypt był w maju testowany przez rodziców. Oto ich opinie 🙂

Pani Magda:

„Wg mnie napisane jasno i dużo fajnych ćwiczeń.”

Pani Natalia:

” Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Wszystko jest jasne, nie mam żadnych zastrzeżeń po pierwszej lekturze. Jutro przygotuje sobie trochę pomocy naukowych.”

Pani Jola:

„Praca jest świetna!!! Dawno niczego tak dobrze mi się nie czytało! Uważam, ze w jasny i przystępny sposób wyjaśnia Pani to, jak ćwiczyć z dzieckiem. Świetnym pomysłem jest to, ze ćwiczenia objaśniane są najpierw za pomocą słowa pisanego, a potem obrazka czy tez zdjęcia! To bardzo pomaga! Nawet jakbym chciała coś skrytykować to nie ma co! Praca jest boska!!!
I oczywiście zamierzam wykorzystać zaproponowane przez Panią ćwiczenia w pracy z moim synem. Mój Kacper uwielbia bawić się ze mną w taki sposób! Podeśle Pani kiedyś jakiś filmik to Pani zobaczy.”

Pani Ania:

„Czytało się super i… za szybko. te 70 stron (i to jeszcze teorii – tak groźnie brzmiało 😉 ) połknęłam w pół wieczoru. Oczywiście jeśli chodzi o zawartość teoretyczna. Praktyczna została przeze mnie przyswojona, ale żywy organizm wtedy spal i nie mogłam od razu przetestować.  I wylania się z nich następująca ocena:Ebook jest bardzo jasno i przejrzyście skonstruowany.Kilka z proponowanych przez Ciebie ćwiczeń przerabiałyśmy już wcześniej z Nina u naszej logopedki. Oczywiście to nie były TE same konkretnie świeczenia, ale ich sens i uzasadnienie odnalazłam w tych prezentowanych przez Ciebie. Dużym plusem publikacji są zdjęcia, prezentujące samodzielnie wykonane pomoce lub wskazujące, co tez z „życia codziennego” można wykorzystać, chcąc przećwiczyć dana kwestie. A jak widać można zawsze i wszędzie! :)”

Pani Agnieszka:
„Witam serdecznie!!!
Więc jestem po kilkukrotnym przeczytaniu tekstu i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. Tekst jest napisany prostym i łatwym językiem i myslę, że zrozumiałym dla większości. Wszystko jest wytłumaczone bardzo dokładnie. Muszę przyznać, że jako wzrokowiec bardzo chwalę sobie obrazkowe przykłady. Łatwiej wszystko zapamiętać. Jak już pisałam jestem matką dziecka z zespołem Downa i teraz już wiem po co te wszystkiem układanki, sylaby i kategoryzacje 🙂
Ćwiczenia pokazane są w bardzo przystępny sposób. Plusem są pomoce, których Pani używa. Nie są one ani wymyślne ani skomplikowane ani tym bardziej drogie. Każdy ma je w domu lub może je zrobić co w dzisiejszych czasach bardzo się ceni.”
Pani Sandra:
„Przeczytałam e-booka jednym tchem, ale nie znalazłam wcześniej czasu, żeby napisać. Myślę, że bez obaw może go Pani wydawać. Jest bardzo fajnie napisany, żadnym tam naukowym językiem, którego taki zwykły szaraczek nie zrozumie. Prosto i „jak krowie na rowie”, nie ma szans, żeby ktoś nie zrozumiał. Szybko i łatwo się czyta. Zdjęcia dodatkowo wyjaśniające na czym mają polegać ćwiczenia – ekstra sprawa.”
Pani Justyna:

„Przeczytałam,

dla mnie super! Czuję się teraz pewniej. Będzie to teraz dla mnie przewodnik, który pozwoli mi ogarnąć temat 🙂
Ja na początku bardzo niepewnie podchodziłam do ćwiczeń z Tośką i myślę, że to w tedy wyczuła i nic nie szło tak jak powinno.
Dzięki temu, że e-book jest napisany językiem zrozumiałym dla nielogopedów, rodzice bez problemu zrozumieją „o co chodzi”. A wiedza i wiara w siebie jest według mnie bardzo potrzebna przy pracy z dziećmi, zwłaszcza swoimi.
Dla mnie ważne, że określasz wiek dziecka przy opisie ćwiczeń i ich stopień trudności. „
Pani Maria:
„E-book czyta się bardzo przyjemnie.
Ogromny plus za bardzo przystępne wyjaśnienie pojęć teoretycznych, które rodzicowi-laikowi pewnie niewiele mówią, jeśli nie są prosto wyjaśnione. W dodatku popierasz je przykładami lub ćwiczeniami, które każdy rodzic może w domu wykonać bez konieczności kupowania drogich pomocy. Wystarczy trochę pomysłowości i możemy ćwiczyć z dzieckiem od zaraz.
Moja córka od razu chciała poćwiczyć wszystkie zaproponowane przez Ciebie zadania, bo obrazki bardzo przykuwały jej uwagę. Wszystkie zadania są bardzo ciekawe i tak naprawdę są zabawą rodzica z dzieckiem, a przy okazji można poćwiczyć tak ważne funkcje – istotne do nauki czytania. Brawo!!! Moim zdaniem warto je ćwiczyć bez względu na to czy dziecku czytanie przychodzi z łatwością czy z trudem. Na wspomaganie rozwoju dziecka żadne dziecko nie jest zbyt zdolne.”
WIN_20160511_122838
Skrypt możecie kupić w formacie PDF na stronie pomocelogopedyczne.centrumgloska.pl
Składacie zamówienie – po zaksięgowaniu przelewu bankowego na moim koncie – dostajecie ebooka razem z fakturą. 🙂
Zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress