Coraz więcej dzieci „wraca” z emigracji do Polski. Słowo „wraca” celowo wzięłam w cudzysłów, bowiem większość tych dzieci tak naprawdę emigruje z kraju, w którym się urodziły z wracającymi do ojczyzny rodzicami. To bardzo trudny czas w życiu małego człowieka. Szczególnie wtedy, kiedy wcześniej chodził już do szkoły czy przedszkola i uczył się tam w języku innym niż polski.

To także bardzo trudny czas dla nauczyciela. Trzeba wprowadzić dziecko w grupę i pomóc mu rozwijać jego dwujęzyczność. Ale nie wolno pomylić jej z problemami rozwojowymi, jakie mogą się pojawić. Nie wolno pomylić jej z wczesnymi objawami dysleksji.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” wychodzi na przeciw i pomoże nauczycielom, logopedom i pedagogom podjąć wyzwanie pracy z dzieckiem dwujęzycznym (zarówno dzieckiem powracającym, jak i młodym imigrantem).

A wraz z ODN SWP to wyzwanie podejmę ja 😉

olsztyn-szkolenie-dwa

8 października 2016 roku zawitam do Olsztyna. 

Przeprowadzę tam szkolenie pt. „Dziecko dwujęzyczne w mojej grupie”, podczas którego wyjaśnię czym jest dwujęzyczność, jak ją odróżnić od nauki języka obcego i jakie trudności napotykają – zwłaszcza nauczycieli i logopedów – w nauczaniu dziecka dwujęzycznego. Całość potrwa… cały dzień 😉

Przygotowuję dla Was skrypty ze szkolenia, kilogramy (albo jak kto woli: hektolitry) wiedzy, dobrą energię i w ogóle wszystko, co się da 😉

Koszt szkolenia to 250 zł (studenci zapłacą 200 zł ;))

Jak się zgłosić?

Wypełnić formularz znajdujący się poniżej do dnia 25.09.2016. 27.09.2016 roku dostaniecie informację zwrotną z numerem konta, na który należy przelać pieniądze.

Cóż mogę powiedzieć więcej?

ZAPRASZAM serdecznie 😉

A jak są jeszcze jakieś pytania, to pytajcie w komentarzach pod postem 🙂

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress