Moje pisanie o mitach na temat rozwoju mowy dziecka, chyba powoli staje się nudne. „Nie mówi, bo chłopiec.”, „Nie mówi, bo wielojęzyczny”, „Nie mówi, bo wujek kuzynki babci Doroty też w tym wieku nie mówił”. No i nie zapominajmy o Bielickiej i Einsteinie. Tacy opóźnieni niby byli, a ile dobrego z nich wyrosło? Ha?!

Chłopcy.

Podobno zaczynają mówić później. Choć póki co badania dowodzą, że mówią mniej. Porównując trzyletnią Olę z trzyletnim Karolkiem – Ola będzie mówiła więcej. Ale jeśli porównamy trzydziestoletnią Olę z trzydziestoletnim Karolkiem, to zgadnijcie: kto powie więcej? 😉

Jak to jest z tymi mitami? Ile w nich jest prawdy? Jak rozmawiać z rodzicami, wiedząc że chcą dla dziecka jak najlepiej, ale widząc i cierpiąc kiedy taki rodzic daje czterolatkowi smoczek dla urodzenia go?

O mitach potrafię mówić wiele 🙂 ale mnie już słyszeliście. Czas posłuchać kogoś innego 🙂 We wtorek, 31.01, Hania Górna będzie o tym mówić na webinarium. Hania jest mistrzem tłumaczenia rodzicom, co i jak robić by wspomóc. I bardzo cierpliwym wykladowcą. Można jej zadać ogrom pytań i ona na każde odpowiada.

Hanię spotkacie we wtorek na tym webinarze.

Zapraszam 🙂 będę tam też 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress