W ostatni weekend miałam przyjemność wziąć udział w podsumowaniu roku 2015 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Powiem Wam, że ODN miał się czym pochwalić. Celem ośrodka jest działanie na rzecz polskich środowisk nauczycielskich na świecie oraz rozwijanie kompetencji pedagogicznych, dydaktycznych i społecznych nauczycieli.

W ramach pracy w 2015 roku ODN SWP zorganizowało 42 warsztaty i szkolenia metodyczne, 9 konferencji metodycznych. W ciągu tych spotkań przeszkoliło 1236 uczestników podczas 1042 godzin dydaktycznych. Sporo, prawda? Nie ukrywam, że ja –  jako jeden z trenerów ODN – mam dzięki ośrodkowi zaplanowaną maratonem szkoleń jesień 🙂 Także w ramach szkoleń ODN męczę niektórych z Was co dwa tygodnie na szkoleniach online na platformie www.odnswp.pl.

Szkolenie z dwujęzyczności dla logopedów i nauczycieli polonijnych. Szkolenie o dwujęzyczności dzieci polskojęzycznych.

Co odróżnia działania ODN SWP od tych, które znałam do tej pory z Polski? To, że szkolenia organizowane są dla nauczycieli BEZPŁATNIE, zapewniany jest nocleg i wyżywienie na koszt organizatorów. 

W 2015 roku ODN SWP założyło nową grupę – Lokalnych Ośrodków Metodycznych. LOMy powstały w Anglii, Włoszech, USA i krajach Beneluxu i już świetnie działają, o czym mieliśmy okazję przekonać się w piątek słuchając liderek. Fotorelacja z Konferencji Programowej ODN SWP jest na FB. Kto chętny, niech patrzy 🙂

Trenerzy z ODN SWP opowiadają o dwujęzyczności polskojęzycznych dzieci.

Tyle tytułem wstępu.

Ponieważ współpracuję z ODN SWP już jakiś czas podjęłam wyzwanie Oktawii z Logopedzi-Logopedom, która bardzo chciała zorganizować warsztaty dla logopedów polonijnych. Porozmawialiśmy z viceprezesem Stowarzyszenia Wspólnota Polska – p. Dariuszem Bonisławskim, skonsultowałam pomysł z Elą Ławczys . I jest plan 🙂 – zrobimy duże szkolenie dla logopedów polonijnych w 2016 roku. Jest jeden warunek – logopedzi muszą chcieć. Kiedy? Gdzie? Nie wiem jeszcze. Póki co proszę Was o wypełnienie takiej krótkiej ankiety:

ANKIETA DLA LOGOPEDÓW POLONIJNYCH – musimy poznać Wasze preferencje, aby zorganizować szkolenie.

To nie koniec dobrych wieści 🙂

Padł również pomysł zorganizowania cyklu szkoleń o dwujęzyczności dla nauczycieli polonijnych. Tym razem nie będą to warsztaty jednodniowe, a jeden trzy-/czteroweekendowy cykl, w czasie którego będziemy mogli (my = ODN) spotykać się z Państwem i pokazywać Wam niuanse dwujęzyczności z naszej logopedycznej strony. I tutaj podobnie – musimy znać Państwa potrzeby. Dlatego prosimy wypełnijcie ankietę:

ANKIETA DLA NAUCZYCIELI POLONIJNYCH – musimy poznać Wasze preferencje, aby zorganizować szkolenie.

Poświęćcie chwilę czasu i wypełnijcie ankiety, proszę 🙂 Dla Was i dla nas 🙂

Pozdrawiamy,
zespół ODN SWP
(w niepełnym składzie na zdjęciu poniżej :D)

Zespół ODN SPW tworzy kursy i szkolenia na temat dwujęzyczności polskojęzycznych dzieci mieszkających za granicami Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress