Dzisiaj o sylabach 🙂 A konkretnie o czytaniu sylabami dzieci dwujęzycznych. W sumie dość dużo powiedziałam już na ten temat w wywiadzie dla Dobrej Polskiej Szkoły, ale Was trochę pomęczę jeszcze tutaj.

O tym, że dziecko powinno się uczyć czytać sylabami – wiecie. O tym dlaczego sylabami pisałam już wcześniej. O tym jak najlepiej – według mnie – uczyć też pisałam. Więc o czym dzisiaj?

Kochani, 

dzisiaj występuję z propozycją na Nowy Rok Szkolny (celowo wielkimi literami, celowo :)) dla wszystkich dzieci polonijnych, które mieszkają daleko od polskiej placówki edukacyjnej (grupy zabawowej/przedszkola/szkoły), a których mamy nie mają cierpliwości do nauki czytania (są takie mamy i nie są one ani gorsze ani lepsze od tych, które takową cierpliwość mają). W Głosce od września ruszają lekcje nauki czytania.

Jak?

Przez Skype. Potrzebny będzie mikrofon i kamera (często wbudowane w laptopy).

Oprócz Skype dla dzieci (a raczej dla rodziców) zostanie utworzone wspólne miejsce w Internecie, gdzie będą mogli pobrać materiały do nauki  w domu.

Spotkania?

Raz w tygodniu po godzinie/dwie, w zależności od potrzeb.

Materiały?

Materiały będą tworzone specjalnie dla uczniów przez Głoskowy zespół terapeutyczny. Materiały będą brały pod uwagę miejsce zamieszkania dzieci. Będą przesyłane rodzicom w formie PDFów.

A dla starszych?

Starszaki też mogą się z Głoską dobrze bawić. Oferuję także lekcje języka polskiego jako drugiego dla dzieci polonijnych. Od drugiej klasy podstawówki aż do trzeciej klasy gimnazjum (program ułożony przeze mnie na podstawie Ram Programowych do nauczania polskich dzieci za granicą, ale nie przeciążony i zmodyfikowany do faktycznych potrzeb dzieci polonijnych!!)

Czym to się różni od szkół internetowych?

1. Głoska nie jest szkołą.

2. Dzieci uczą się języka i kultury polskiej, nie ma matematyki (którą mają w swoich szkołach w swoich krajach), dzieci nie są przeciążone materiałem, a umieją czytać i pisać po polsku.

3.  Dzieci uczą się z fajną nauczycielką 😀 oraz poznają język i ojczyznę rodziców/rodzica bez zbędnego patosu.

Ile to kosztuje?

Lekcje indywidualne – więc i cena indywidualna 🙂 Dobierana do dziecka i rodziców.

W cenie zawarta jest godzina zajęć oraz materiały do nauki.

Jak się zapisać?

Wystarczy napisać maila pod adres: logopeda@centrumgloska.pl, a w nim chęć uczestniczenia w zajęciach, wiek dziecka i poziom jego języka polskiego (czy dogaduje się po polsku z rodziną w PL, czy rozumie język). Proszę napisać także miejsce zamieszkania dziecka.

Startujemy?

Lekcje ruszają 1 września 🙂 Z chętnymi osobami będę się umawiać już mailowo 🙂

Czy tak się da?

Syn w wieku 4,5 lat zaczął naukę czytania u Pani Kasi. Nauka a właściwie zabawa szła mu bardzo szybko. Podczas sesji na skype syn bardzo dobrze się bawił i współpracował. Ja natomiast miałam okazję zobaczyć w jakie zabawy mamy się w danym tygodniu bawić. Pani Kasia zawsze mi dokładnie wyjaśniała co i jak ćwiczymy.
Syn po ok . 7 miesiącach zaczął już sam czytać książeczki.
Dzięki samodzielnemu czytaniu , ciekawość świata u mego syna jest jeszcze większa.Bardzo, ale to bardzo polecam naukę czytania u pani Kasi Czyżyckiej , gdyż dziecko świetnie się bawi, a przy okazji uczy się czytać . Bardzo dużym plusem jest to , że sesja jest w domu , co jest niezwykle wygodne dla rodzica i dziecka.
Dziękuję.Ewa”

nauka czytania sylabami

Komentarze

  1. Mam nadzieję że część z tych materiałów stanie się dostępna dla każdego i my mamy z cierpliwością dzieci w Polsce też będziemy mogły trochę podpatrzeć i skorzystać. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    1. Na czytanie sensu stricte – nie 🙂 Można spokojnie bawić się z nim w czytanie w domu 🙂 Bo na regularne lekcje – za mały 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress