Jestem żoną naukowca. Naukowiec ten jeździ po przeróżnych konferencjach, zjazdach, sympozjach w najróżniejsze miejsca na świecie. Czasem, kiedy nam czas pozwala, a miejsce jest atrakcyjne mówi: „Chodź, pojedziemy wcześniej/zostaniemy dłużej. Pojedźmy razem pozwiedzamy.” I tak robimy 🙂

Tylko w tych wyjazdach on musi uczestniczyć w konferencjach i sympozjach. Ja nie. Siedzę więc sama w hotelu.

Podczas jednego takiego zjazdu narodził się pomysł bezpłatnych konsultacji logopedycznych. Zasada jest prosta – Ty pokazujesz mi dziecko, ja je konsultuję, a potem zwiedzam z Tobą miasto.

Jednak okazuje się, że Głoska stawia warunki 🙂

1. KONSULTUJĘ dziecko, nie diagnozuję go – chyba że to wada wymowy 🙂 Konsultuję = mówię, co mi się nie podoba i co powinnaś sprawdzić u innego logopedy/laryngologa/lekarza. Nie mam przy sobie testów/pomocy, nie zdiagnozuję.

2. Spotykamy się w miejscu publicznym. Może to głupio brzmi, ale wg mnie jest to rozsądne. Naprawdę da się dziecię skonsultować bawiąc się z nim na placu zabaw 🙂 A o ileż to dla dziecięcia fajniejsze 🙂 I nie chodzi o to czy ja jestem mordercą, czy Ty – po prostu uważam, że tak jest bezpieczniej – w końcu znamy się tylko z Internetu.

3. Spotykamy się w godzinach, w których jestem sama. Tak, jak pisałam – poza konferencją jesteśmy tu z mężem prywatnie, chcemy zwiedzać. Kiedy on wykłada, ja mam czas – i ten czas chcę przeznaczyć na bezpłatne konsultacje logopedyczne. Czasem jest to cały dzień, czasem dwie godziny w ciągu dnia 🙂 (jak są dwie godziny to konsultuję bez zwiedzania)

Trzy warunki. Dla niektórych o trzy za dużo – trudno.

Bezpłatne konsultacje logopedyczne z Głoską do tej pory odbyły się w:
a) Wiedniu,
b) Bolonii,
c) Gandawie,
d) Melbourne.

W najbliższym czasie (początek listopada) bezpłatne konsultacje logopedyczne znowu będą w Wiedniu 🙂

Teraz trwają w New York City. Tym razem mam zdecydowanie mniej czasu, bo połączyliśmy dwa wyjazdy – służbowy jego i szkoleniowy mój – jestem dostępna na konsultacje tylko trzy dni po około dwie godziny. W pozostałym czasie zwiedzamy miasto, jako że jest nas mała grupka. Jednak jeśli masz ochotę się zgłosić i pasują Ci moje warunki – zapraszam do kontaktu 🙂 Są jeszcze dwa wolne miejsca 🙂

Bezpłatne konsultacje logopedyczne dla dzieci dwujęzycznych. Konsultacje logopedyczne dla dzieci polonijnych.

Komentarz

  1. Uważam, że to świetny pomysł i pokazuje, że Pani praca jest Pani wielką pasją. Trzymam kciuki za wszystkie Pani sukcesy zarówno zawodowe jak i prywatne.
    pozdrawiam
    Kasia

  2. Witam, gdyby byli kiedyś Państwo w Niemczech – gdzieś w NRW, to proszę o kontakt. Mamy dwuletnią córkę, u której rozwój mowy jest opóźniony. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za taką konsultację. Pozdrawiam Natalia

    1. W najblizszym czasie nie bedziemy, nie ma czasu na czekanie na nas. Takie konsultacje to jednak rzadkosc. Ale zapraszam na Skype – normalnie pracuje ta droga z dziecmi i dziala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress