Teoretycznie wszystkie dzieci chcą mieć laptopy. Czteroletni Smyk też sobie takiego zażyczył w Nowy Rok. Bo wszyscy mają,  a on nie!

Mama tableta nie da, wiadomo. Jak mama to i tata. Ale, halo! ciocia jest! z wujkiem!

„Ciocia, chciałbym mieć laptopa…”
„Po co Ci laptop, Smyku?”
„Bo chciałbym mieć.”
„A… to chodź, zrobimy sobie laptop.”

I zrobiliśmy, o taki 🙂

2016-01-02 18.18.39

Wiecie, jaka była radocha?! Bo nie dość, że jest laptop jest, to jeszcze można po nim mazakami pisać. Radocha! (ps. i ta owłosiona ręka to moja)

Przepis na laptop? Banalny 🙂

laptop od cioci zza granicy

W naszym laptopie na dolnej kartce powstała klawiatura sylabkowa. Na górnej  – ekran. Wiem, że teraz klawiatura miałaby jednakowe klawisze, a ekran – kilka kartek na sobie jak na flipboradzie. Do zrywania.

Laptop zaginamy na pół – dzięki temu ekran „stoi”. Na zdjęciu jest rozłożony, bo chłopaki ćwiczą dodawanie w słupku 😉 (wbrew sylabowym pozorom).

Co można ćwiczyć na laptopie? Dokładnie to samo, co na każdej kartce przy stoliku – sekwencje, kategoryzacje, analizę wzrokową. Jeśli na górze, tam gdzie jest „ekran”, zamocujecie jakiś spinacz (klips) możecie wpinać dowolne ćwiczenia. Zapewniam, że fajniej się je ćwiczy na laptopie niż stoliku 😉

Smyk poczuł, że ma laptopa. My nie daliśmy mu żadnej elektroniki. Czy to nie fajny kompromis?

Komentarz

  1. Kiedyś spędzaliśmy wakacje z moim bratem i jego synkiem, w którymś momencie na plaży dziecko rzuciło: tata daj tablet! Od razu moja 2 oczywiście też się przyłączyła do jęczenia, to ja mówię ok chcecie tablet proszę: wygładziłam piaseczek narysowałam ramkę, na prędce zadanie typu narysuj deszcz padający na grzybka, wskaż najkrótszą drogę do, policz i napisz ile jest dziurek w piasku , tablet poza tym wydawał dźwięki, zliczał punkty- full wypas:) no bawili się tak dobrą godzinę a od tej pory moje młodsze dziecko jak tylko znajdziemy się na plaży woła „mama zrób tableta”.

  2. Pomysł super. Mój syn tez bardzo chciał mieć więc babcia kupiła takiego dla dzieci bo jak twierdziła nauczy się liter, czytania i pisania i co się okazało, że przy 1 funkcji nauki liter komputer czyta np. literę S „es” literę F ” ef” itd. Laptop poszedł w kont czasami po niego sięgamy jak uczymy się matematyki z tym że syn i tak woli matematykę na cukierkach czy koralikach.

  3. Fajny pomysł, u mnie córka też chce. Ale 6-latka nie da się nabrać na kartonowy, na szczęście jest umówiona na bardziej odległy termin, jak będzie większa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress